خدمات قابل ارائه توسط تیم ژئومتیکس شرکت زمین پی جویان نگار

سنجش از راه دور (Remote Sensing)

در پروژه های دورسنجی، تصاویر ماهواره ای محدوده مورد نظر بر اساس نیاز تهیه و مورد پردازش قرار می گیرد و در پایان گزارش تفصیلی از یافته های بدست آمده ارائه می گردد.

 

جی آی اس (GIS Projects)

کلیه خدمات مربوط به GIS که شامل ورود داده های زمین شناسی و معدنی، ایجاد مدل های دو بعدی و سه بعدی، آنالیز های مورد نیاز در بستر GIS و WEBGIS صورت میگیرد.

در این بخش دیتاهای بدست آمده از تیم پی جویی و اکتشاف پس از بررسی های مورد نیاز به صورت بصری و ویژوالایز شده (نقشه و شیپ فایل های اطلاعاتی) ارائه خواهد شد.

مدل سازی ذخایر معدنی (Geo-Modeling) 

یکی از مهم ترین المان ها برای ادامه فعالیت جهت استخراج ماده معدنی، در اختیار داشتن یک مدل صحیح از ذخیره معدنی می باشد. اطلاعات ایجاد شده در این بخش یکی از الزامات جهت استخراج اصولی ماده معدنی می باشد.

داده کاوی و یادگیری ماشین

(Geo-Data Mining & Machine Learning)

گاهی داده های موجود و همچنین داده های بدست آمده پیچیده و دارای یک ساختار مشخص نمی باشند. در این میان استفاده از روش های فناوری محور داده کاوی و ماشین لرنینگ می تواند حجم بسیار زیادی از داده ها را مورد بررسی قرار دهد و در پایان نتایج مورد نیاز را ارائه نماید. 

این بخش از کار تلفیقی از دانش مهندسی معدن، زمین شناسی و علم برنامه نویسی می باشد.

کاهش هزینه و زمان جهت یافتن نتایج یکی از پر قدرت ترین گزینه ها جهت انتخاب این آیتم در پروژه هایی است که روزانه داده های بسیار زیادی را دریافت می نمایند. مانند داده های زمین شناسی، داده های بدست آمده از ماشین های معدنی، داده های بدست آمده از کارخانه فرآوری، داده های بدست آمده از آنالیز تصاویر رستر، داده های بدست آمده از نقشه های زمین شناسی، داده های بدست آمده از فعالیت های روزانه اکتشاف و استخراج.

هوشمندسازی فعالیت های اکتشافی و معدنی

(Mineral Exploration & Mining Operation Intelligence )

عصر کنونی عصر تکنولوژی های نوین است و فعالیت های بخش اکتشافی و استخراجی معادن زمانی می تواند بازدهی بیشتری را داشته باشند که بتوان راهی برای ورود تکنولوژی در کنار علم زمین شناسی و مهندسی معدن باز نمود.

ما بر اساس نیاز بهره برداران و کارفرمایان محترم سعی در هوشمند سازی فعالیت های اکتشافی و استخراجی آن ها داریم. 

آنالیز داده ها، تلفیق لایه های اطلاعاتی، مدل سازی و ایجاد بانک اطلاعاتی 

(Geo Data Analysis, Integration Geo-Information Layers, Modeling, and Geo Database) 

پس از دریافت داده های زمین شناسی توسط پروژه های اجرا شده، داده های بدست آمده به وسیله متخصصین ژئودیتاساینس مورد بررسی قرار گرفته و پس از آنالیز و ایجاد لایه های اطلاعاتی در پلتفرم های گوناگون با تمامی لایه های اطلاعاتی زمین شناسی، اکتشافی و یا معدنی تلفیق گردیده و نتیجه نهایی به صورت نقشه (دو بعدی) و یا مدل های سه بعدی نمایش داده می شود.

تصویربرداری هوایی و نقشه برداری به وسیله پهپاد

 (Aerial Photography and Geological Mapping by Drone)

امروزه جهت سهولت در بازدیدهای زمین شناسی مخصوصا در مناطق صعب العبور وجود پهپاد ها یکی از الزامات می باشد. علاوه بر آن  تصویربرداری با کیفیت توسط پهپادها امکان تهیه نقشه های زمین شناسی با بالاترین کیفیت را میسر می نماید. 
خدمات نقشه برداری، نقشه توپوگرافی و برآورد حجم برداشت از معادن مطابق با دستورالعمل اجرایی وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی معدن در این شرکت ارائه می گردد.
 

 

تمامی خدمات تیم ژئومتیکس بعد از برگزاری جلسات توجیهی جهت شناسایی نیاز کارفرمای محترم صورت میگیرد و پس از آن تمامی مراحل با کیفیت بالا و با توجه به استانداردهای جهانی و دستورالعمل های وزارت محترم صمت صورت می پذیرد و در پایان طی یک گزارش کامل به تفصیل نتایج به کارفرما ارائه خواهد شد و در مورد پروژه هایی که علاوه بر گزارش نهایی نیاز به محصول اطلاعاتی می باشد تمامی اطلاعات با در نظر گرفتن حقوق درخواست کننده ارائه می گردد. 

جهت اخذ اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید و همچنین جهت درخواست خدمات کلیک نمایید.

ایمیل بخش ژئومتیکس: geomatics@zpnegar.com

18
Geomatics Projects
پروژه های GIS برای اکتشاف مواد معدنی و زمین شناسی در زمین پی جویان نگار
داده کاوی داده های زمین شناسی و یادگیری ماشین در زمین پی جویان نگار
تصویر برداری و نقشه برداری هوایی از معادن و پروژه های اکتشافی در زمین پی جویان نگار
هوش مصنوعی، مدل سازی ذخایر معدنی و دورسنجی در زمین پی جویان نگار